Share
Rezultati 9. kroga MČL Golgeter<br>4 prepričljive zmage

Rezultati 9. kroga MČL Golgeter
4 prepričljive zmage

Šmarje, Žalec, Mozirje in Kozje so v tem krogu zabeležili prepričljive zmage, saj svojim nasprotnikom niso dovolili niti najmanjših možnosti za drugačen razplet.

Šmarje je na gostovanju v Šoštanju domače premagalo s kar 0:5. Gostje so bili vsaj za razred boljši nasprotnik, saj so skozi vseh 90 minut dominirali in na koncu gladko slavili z zadetki Korošca, ki je dosegel hat-trick, po enega pa sta dodala Mikše in Žaberl.
Na gostovanju je slavil tudi Žalec, ki je brez večjih težav premagal Ljubno. Domači so bili konkurenčni le v prvem polčasu, kljub temu pa zaostajali za zadetek, ki ga ja za Žalec v 8. minuti dosegel Akamba. V nadaljevanju se je rezultat dolgo časa lomil, v zadnjih 15-ih minutah pa so domačim pošle moči in Žalec je z zadetki Dobrajca, Rogla in Kozmelja postavil stvari na svoje mesto.
Z identičnim rezultatom je slavilo vodilno Mozirje, ki je doma pričakovano premagalo Vojnik. Mogoče smo pričakovali celo višjo zmaga, a za to sta bila dovolj pa dva zadetka na polčas. V 1. je dva zadetka dosegel Danijel, v 2. pa je dva zadetka prispeval še Lenarčič.
Domače zmage se veselijo tudi v taboru Kozja, ki je še drugič v letošnji sezoni premagalo Šentjur. Domači so bili od prve do zadnje minute boljši nasprotnik, zato rezultat na koncu ni izostal. Veliko dela so opravili v prvem delu igre, ki so ga dobil s prednostjo dveh zadetkov, ko sta zadela Šket in Omerzu. Domači so vodstvu v nadaljevanju dodali še dva zadetka, zadela sta Agrež in Omerzu, medtem ko je za goste ob izteku srečanja častni zadetek dosegel Pezdevšek.