Rezultati 16. kroga 2. MNZ Maribor: Dogoše remizirale v Slovenj Gradcu, vodilni ekipi Slivnica in Miklavž suverena

16. krog 2. MNZ Maribor je prinesel 3 zmage domačinov, 2 zmagi gostov ter neodločen rezultat. Vodilni dvojec je dosegel visoki zmagi, zelo zanimivo je bilo tudi v Slovenj Gradcu in Šentilju.

Najbolj izenačeno je bilo v Slovenj Gradcu, kjer so domačini gostili nogometaše Dogoš.  Že v prvem polčasu so gledalci videli kar 5 golov, tri v mreži gostov in dva v mreži domačinov. Drugi del ni bil tako bogat z goli. Je pa edini zadetek prinesel veselje v tabor nogometašev Dogoš, ki so uspeli izenačiti na 3:3 ter so se domov vrnili z veliko točko.

Obe vodilni ekipi lige sta zanesljivo prišli do novih 3 točk.  Slivnica je gostovala v Jakobu ter na koncu visoko zmagala, bilo je 1:6. V prvem polčasu so se domačini presenetljivo dobro upirali, saj sta ekipi šli na odmor z  rezultatom 1:1. Nato jim je zmanjkalo moči in v drugem polčasu so prejeli kar 5 golov ter visoko izgubili.

Podobna zgodba je bila v Miklavžu, kjer so gostovale Prepolje. Gostje so se uspešno upirali v prvem polčasu in iztržili 1:1. V drugem polčasu so domačini stopili na plin, zabili 4 gole za končnih 5:1.

Nogometaši Kungote so na domačem igrišču dosegli novo prvenstveno zmago. Tokrat so bili njihova žrtev nogometaši Radelj. V prvem polčasu gledalci niso videli gola, v drugem je zmagovalca odločil v 67. minuti Matej Arzenšek.

V Šentilju se je na lokalnem derbiju med Šentiljem in Palomo zbralo 100 gledalcev. Bolj zadovoljni so bili pristaši domačih. Domačini so namreč temelje zmage položili že v prvem polčasu, ko je zadel Krasniqi. Isti nogometaš je bil uspešen tudi v drugem delu igre za končnih 2:0.

V Jurovskem Dolu so domači nogometaši razočarali svoje navijače. Proti ROHU so namreč zapustili igrišče sklonjenih glav. Oba gola sta padla v drugem polčasu, dosegli pa so jih gostje iz Rogoze, ki so na koncu zmagali z 0:2.