Rezultati 11. kroga MČL Golgeter
Za konec jesenskega dela prva zmaga Laškega

Z 11. krogom se je zaključil jesenski del tekmovanja v MČL Golgeter. Na vrhu bo prezimilo Šmarje, ki je pričakovano slavilo proti gostom iz Vojnika. A po prvih 45-ih minutah so bili v zaostanku, saj so gostje prvi del igre dobili z minimalnih 0:1, zadetek za vodstvo pa je v 35. minuti dosegel Sinožič. V nadaljevanju so domači pričakovano stopili na plin, zaigrali podjetneje in s po dvema zadetkoma Firšta in Čakša rezultat preobrnili v svojo korist, ter na koncu slavili zmago s 4:1. Kljub porazu bo Vojnik spomladanski del pričakal na odličnem 5. mestu.
V derbiju kroga je Posavje Krško slavilo na gostovanju v Žalcu. Gostje so do zmage prišli po zaslugi odličnega drugega polčasa, medtem ko se je prvi končal z 1:1. Domači so povedli že v 1. minuti, ko je zadel Džumhur, za izenačenje in rezultat ob polčasu pa je v 13. minuti 11-metrovko uspešno izvedel Kmetič. V drugem delu igre so gostje zagospodarili in z zadetkoma Ribiča in Klemenčiča prišli do pomembne zmage. Z novimi tremi točkami bodo prezimili na 2. mestu, s tremi točkami zaostanka za vodilnim Šmarjem. Žalec je končal na 7. mestu.
Drugi zaporedni poraz je utrpel Šoštanj, ki je izgubil na vročem gostovanju v Rogatcu. Razigrani domačini so bili za razred boljši nasprotnik in na koncu zasluženo slavili s 5:1. Že po prvem polčasu je vse kazalo, da bodo točke ostale v Rogatcu, saj so prvi del igre dobili s 3:0, zadetke pa so dosegli Kitak, Koffi in Berk. Tudi v 2. polčas so bolje vstopili domači, ki so že na uvodu še povišali prednost z novim zadetkom Koffija. V naslednjem napadu je Stvarnik zmanjšal zaostanek, za končnih 5:1 pa je v 72. minuti zadel Pobežin. Mons Claudius je prvi del sezone končal na 6., Šoštanj na 4. mestu.
Mozirje je v zadnjem jesenskem krogu doma zanesljivo premagalo goste iz Ljubnega. Prvi del igre se je z zadetkoma Slatinška in Šmigoca končal z 1:1, v nadaljevanju pa se je srečanje razpletlo v domačo korist. Najprej sta Acman in Bezovnik Mozirjanom priigrala dva zadetka prednosti, a je Ajnik v 63. minuti goste znova približal na samo zadetek zaostanka. Zaključek srečanja je znova pripadel domačinom, ki so z zadetkoma Funtka in Ajnika povišali na končnih 5:2. Mozirje bo prezimilo na odličnem 3., Ljubno na 9. mestu.
V derbiju dna lestvice je Laško z visokih 4:0 premagalo Kozje in jim s prvo letošnjo zmago prepustilo zadnje mesto na lestvici. Domači so bili skozi vseh 90 minut boljši nasprotnik, ki se je na koncu povsem zasluženo veselil prvih treh točk.